Tomek’s heart

by Thursday, April 11, 2013

“Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy
trzymać się razem…”!

W myśl tej zasady zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą. Piszemy w imieniu rodziców chorego chłopca. Wiemy, że tego typu prośba pewnie jest setną z kolei, ale kto nie próbuje ten nigdy nic nie osiągnie. Wolimy otrzymać odpowiedź negatywną, niż brak jakiejkolwiek odpowiedzi, bo wtedy wiemy, że poświęcili Państwo choć chwilę na przeczytanie tego apelu.

Tomuś Juniorek urodził się 25.12.2010r. Przyszedł na świat o wiele za wcześnie, bo w trzydziestym tygodniu ciąży. Wada Jego serca została zdiagnozowana na usg połówkowym w 23 tygodniu ciąży. Od urodzenia Tomuś przebywał prawie siedem miesięcy w szpitalu. Niestety oprócz wady serduszka, stwierdzono kilka innych rozpoznań min.: wcześniactwo, ciężką zamartwicę, porażenie prawostronne nerwu twarzowego, niewydolność oddechową, wrodzone zapalenie płuc, odmę opłucnową, niedokrwistość wcześniaków, krwawienie z płuc, przepuklinę pępkową, zarośnięcie nozdrzy tylnych, brak umiejętności połykania (w listopadzie ubiegłego roku Tomuś przeszedł zabieg umieszczenia w żołądku PEG’a, dzięki któremu może być prawidłowo odżywiany), refluks żołądkowy, podejrzenie zespołu CHARGE. W wieku 2 lat wykryto również wadę słuchu. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy, pomocy fundacji i przyjaciół, Tomuś ma założone aparaty słuchowe i przechodzi intensywny trening słuchowy.

Tomuś jest po pierwszej operacji serduszka, dzięki ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam uzbierać pieniążki. Rodzice nie byli w stanie udźwignąć takiego ciężaru finansowego. Stąd różne akcje charytatywne, dzięki którym wspólnie osiągnęliśmy pierwszy cel. Kolejna operacja jest planowana na kwiecień 2013 roku, której koszt to 36 500 Euro. Przed nami kolejne akcje charytatywne, w tym licytacje. Już 13 kwietnia 2013 roku odbędzie się koncert charytatywny w Świdnicy w Teatrze o godzinie 17:00. Po koncercie odbędzie się bal charytatywny, na którym chcielibyśmy wystawić uzbierane przez nas przedmioty gwiazd na licytację, aby zasilić dodatkowo konto Tomeczka. Oto link do koncertu: http://www.diamentyrosji.pl/index.php/nasze-cele.

Informacje o Tomku są na bieżąco aktualizowane na jego stronie internetowej: www.tomaszkosmider.pl oraz na jego profilu na Facebook’u: https://www.facebook.com/tomasz.kosmider.9?fref=ts.

Organizacja wielu form zbierania pieniędzy na operację Tomusia nabiera z dnia na dzień bardzo szybkiego tempa, ponieważ jesteśmy świadomi tego, iż musimy potrzebną kwotę uzbierać do końca kwietnia 2013 roku. Będziemy z całych sił walczyć o szczęście Tomusia, aby mógł z uśmiechem, którym pewnie za każdą przekazaną rzecz się odwdzięczy, poznawać świat wspólnie z nami i Państwem.

JEŻELI MOGĄ PAŃSTWO W JAKIKOLWIEK SPOSÓB WSPOMÓC TOMKA BĘDZIEMY BARDZO WDZIĘCZNI..

Na dzień dzisiejszy pomogli nam już Marcin Gortat, Edyta Geppert, Renata Mauer-Różańska, Kinga Paruzel, Basia Ritz, Jurek Owsiak, Enej, Andrzej Adamek, Dariusz Tiger Michalczewski, Paweł Nastula, kabaret Neo-Nówka, Ania Wyszkoni, Beata Pawlikowska, Monika Pyrek-Rokita, Radosław Hyży, Krzysztof Ignaczak.

                                                            DZIĘKUJEMY KOCHANI !!

554608_452592464818092_2115478425_n

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

No tags 0 Comments 0

No Comments Yet.

What do you think?

Your email address will not be published.